آشنایی با نرم‌افزار متلب (MATLAB)

آشنایی با نرم‌افزار متلب (MATLAB)

آشنایی با نرم‌افزار متلب (MATLAB)

نویسنده: لرنیکس
آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
بازدیدها: ۱۶

میلیون‌ها مهندس و دانشمند در سراسر جهان از نرم‌افزار متلب (MATLAB) برای تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم‌ها و محصولاتی استفاده می‌کنند که دنیای ما را متحول می‌کند. می‌توان از متلب در سیستم‌های ایمنی فعال خودرو، فضاپیماهای بین سیاره‌ای، دستگاه‌های نظارت و کنترل سلامت، شبکه‌های هوشمند قدرت و شبکه‌های سلولی LTE استفاده کرد. متلب همچنین در زمینه‌هایی مانند یادگیری ماشین، پردازش سیگنال، پردازش تصویر، بینایی ماشین، مخابرات، طراحی سیستم‌های کنترلی، رباتیک و بسیاری از زمینه‌های دیگر جایگاه ویژه‌ای دارد.

نرم‌افزار متلب برای حل مسائل مهندسی و علمی به بهترین شکل بهینه‌سازی و گسترش یافته‌است. زبان متلب مبتنی بر ماتریس‌ها است که بهترین روش برای بیان مسائل مهندسی و ریاضیات محاسباتی است. نرم‌افزار متلب دارای توابع و تولباکس‌های گسترده و متنوعی است که امکان پیاده‌سازی مهم‌ترین الگوریتم‌ها را فراهم می‌سازد. از مهم‌ترین امکانات نرم‌افزار متلب می‌توان به رسم شکل و نمودارهای متنوع دو و سه بعدی اشاره کرد. تمامی امکانات متلب به بهترین شکل بهینه‌سازی شده‌اند و می‌توانند به صورت یکپارچه در کنار هم عمل نمایند.

با استفاده از منابع کلود و کلاستر که در متلب درنظر گرفته شده‌اند، می‌توان حجم بسیار بزرگی از داده‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. نرم‌افزار متلب همچنین می‌تواند به صورت یکپارچه با سایر زبان‌های برنامه‌نویسی در تعامل باشد و به این ترتیب می‌توان از آن در هر محصولی استفاده نمود.

 

ویژگی‌های کلیدی

        - زبان سطح بالا برای محاسبات مهندسی و علمی
        - محیط نرم‌افزاری مناسب برای تجزیه و تحلیل، طراحی و حل مسائل
        - امکانات متنوع برای به تصویر کشیدن داده‌ها و رسم شکل‌های سفارشی
        - امکانات و برنامه‌های پیشرفته برای فیت کردن منحنی، طبقه‌بندی داده، پردازش سیگنال، طراحی سیستم کنترل و ...
        - امکان افزودن تولباکس برای استفاده در سایز زمینه‌های علمی و مهندسی
        - امکان طراحی و ساخت برنامه با رابط کاربری سفارشی
        - ارتباط با C/C++، Java، .NET، Python، SQL، Hadoop و Microsoft Excel
        - امکان استفاده آزاد کابران نهایی از برنامه‌های متلب

امتیاز :

دیدگاه بگذارید

avatar