آموزش ویرایش و جایگزینی آسمان در تصاویر با استفاده از افزونه لومینار 4 (Luminar 4)

آموزش ویرایش و جایگزینی آسمان در تصاویر با استفاده از افزونه لومینار 4 (Luminar 4)

نویسنده: لرنیکس
آخرین بروزرسانی: ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
بازدیدها: ۱,۱۳۷

لومینار 4 (Luminar 4) یک ابزار قدرتمند برای ویرایش عکس‌ها و تصاویر است که می‌توان از افزونه آن در نرم‌افزار فتوشاپ استفاده کرد. در این مقاله، استفاده از افزونه لومینار 4 در نرم‌افزار فتوشاپ آموزش داده شده و مثال‌هایی برای آن ارائه می‌شود.

 

ویژگی های قدرتمند افزونه Luminar 4
جایگزینی آسمان در فتوشاپ

جایگزین کردن آسمان در هر عکسی ممکن است بسیار ساده به نظر برسد و البته گاهی اوقات نیز بسیار ساده هستند، اما تفاوت در نور، رنگ و دمای رنگ می‌تواند ترکیب یک آسمان از یک تصویر به تصویر دیگر را بسیار پیچیده تر کند. اینجا است که افزونه Luminar قول می دهد در زمان ما صرفه جویی کند در حالی که همان نتایج را که می توانیم از انجام دستی فرآیند انتظار داشته باشیم ، ارائه می دهد.

اما قبل از این که جلوتر برویم، اجازه دهید برای صحبت در مورد این که چطور عکس‌های آسمان و مناظر را پیدا کنیم که خوب با هم کار کنند، صحبت کنیم. مهم نیست که ابزارهای ویرایش ما چقدر خوب هستند، اگر عکس‌ها به درستی تطابق نداشته باشند، نتیجه نهایی عجیب و غیر واقعی به نظر می‌رسد.

 

جهت نور

مهم‌ترین چیز برای نگاه کردن به هنگام تجزیه و تحلیل تصاویر آسمان و مناظر، جهت و شدت نورپردازی است. اکثر مناظر بیرونی از خورشید به عنوان منبع نور اصلی استفاده می‌کنند، و شما باید سعی کنید با موقعیت خورشید در عکس‌هایی که می‌خواهید با هم ترکیب کنید مطابقت داشته باشید و طبق جهت و شدت نور تنظیمات را انجام دهید.

Photoshop - Luminar 4

 

به عنوان مثال ، اگر منظره ای بیابانی داشته باشید که بالای آن خورشید قرار دارد، سایه های کوتاه‌تری را مشاهده خواهید کرد که از هر جهتی پخش می شوند. اگر سعی کنید آن منظره را با آسمان هنگام غروب آفتاب ترکیب کنید، با مشکلاتی روبرو خواهید شد.

Photoshop - Luminar 4

 

چرا؟ در یک عکس از غروب آفتاب، جهت نور در فاصله نزدیک به دوربین خاموش خواهد بود. این به این معنی است که اشیا و خطوط در این منظره دارای نور پس‌زمینه خواهند بود و سایه‌های بلند را به سمت دوربین ایجاد می‌کنند. این بسیار دور از روشنایی و سایه‌های موجود در چشم‌انداز کویر آن هم در میانه روز است.

بنابراین قبل از اینکه بخواهید منظره ای را با آسمان جدید ترکیب کنید ، به نورپردازی و جهت نورپردازی در هر دو تصویر توجه زیادی کنید. اگر منظره روشن و آفتابی است ، آن را با آسمانی روشن و آفتابی مطابقت دهید. اگر منظره خاکستری و ابری است ، آسمانی تاریک و کمی دراماتیک را انتخاب کنید و به جهت نور در هرکدام بسیار توجه کنید تا از مطابقت آنها مطمئن شوید. اختصاص دادن وقت برای یافتن تصاویر مناسب ، به درخشش هر نوع تکنیک ترکیب در هنگام ویرایش کمک می کند.

 

شروع کار با Luminar 4

Luminar 4 به عنوان یک نرم افزار مستقل و همچنین یک پلاگین مفید برای فتوشاپ در دسترس است. بهترین قسمت ماجرا این است که عملکرد بین این دو یکسان است! این بدان معنی است که شما می توانید از ویژگی آنها به طور کامل استفاده کنید. ابزارهایی در گردش کار عادی فتوشاپ شما. پس از نصب ، می توانید افزونه Luminar را در زیر فهرست Filter پیدا کنید ، اما ابتدا اجازه دهید تصویر منظره خود را به یک smart object تبدیل کنیم.

Photoshop - Luminar 4

 

Object Smart های هوشمند نه تنها به ما امکان میدهند که کار هایی که باعث تخریب تصاویر میشوند انجام ندهیم ، بلکه فیلترهایی را که به کار می بریم به طور خودکار به فیلترهای هوشمند تبدیل می کنند. این به ما امکان می دهد ویرایش های Luminar 4 خود را اعمال کنیم ، آنها را روشن یا خاموش کرده و دوباره به افزونه برگردیم تا بعداً تغییرات ایجاد کنیم.

Photoshop - Luminar 4

 

پس از تبدیل تصویر پس زمینه به Smart Object‌، می توانید با باز کردن منوی Filter‌، انتخاب نرم افزار Skylum و سپس Luminar 4‌، پلاگین Luminar 4 را بارگیری کنید.

 

گشت و گذاری سریع در لومینار!

هنگامی که اولین کادر گفتگوی Luminar را باز می کنید ، پیش نمایشی از تصویر منظره به همراه همه ابزارهای ویرایش در پنل سمت راست و نواری از Luminar Looks را در پایین می بینید.

Luminar Looks این امکان را به شما می دهد که با جزئیات و دقت چشمگیر جلوه های رنگ و نور را روی یک تصویر اعمال کنید. مقدار هر نگاه را نیز می توان تنظیم کرد‌، به شما امکان کنترل میزان تأثیرگذاری را می دهد.

Photoshop - Luminar 4

 

در پنل سمت راست، انواع زیادی از ابزارهای ویرایش، از قدرت قوی هوش مصنوعی تا تنظیمات رنگ، تا جزئیات Enhancements و گزینه‌های vignette وجود دارد. هوش مصنوعی بالا اولین چیزی بود که توجه ما را جلب کرد.

Photoshop - Luminar 4

 

ما به طور معمول سعی می کنیم از ابزاری که پیشرفت های گسترده و خودکار را اعمال می کنند، اجتناب کنیم؛ اما این ابزار امکان تنظیم دقیق و کنترل دقیق را فراهم می کند و جلوه های کلی عالی به نظر می رسند. هوش مصنوعی زیر و روی تصویر را تجزیه و تحلیل می کند و تنظیمات وضوح‌، کنتراست‌، رنگ و نور را برای بهبود نمای کلی عکس اضافه می کند. اگر برای اولین بار Luminar 4 را امتحان می کنید، توصیه می کنیم از هر یک از این ابزارهای خودکار استفاده کنید تا ببینید چه نوع ظاهر شگفت انگیزی را می توانید ایجاد کنید!

 

نحوه جایگزینی آسمان با Luminar 4

زمان آزمایش لومینار است! با کلیک روی برگه خلاق در سمت راست کادر گفتگو ، می توانید ابزار جایگزینی آسمان را پیدا کنید. ما قصد داریم از بهترین گزینه یعنی AI Sky Replacement استفاده کنیم.

Photoshop - Luminar 4

 

اکنون به یاد داشته باشید ، جایگزینی آسمان به طور معمول بسیار آسان نیست. تطبیق رنگ و نور بین یک منظره و یک آسمان ، اگر این کار را به صورت دستی بخواهید انجام دهید‌، کار زیادی خواهد برد. و این جایی است که لومینار 4 تاثیر خود را به نمایش خواهد گذاشت.

Photoshop - Luminar 4

 

بر روی منوی AI Sky Replacement و سپس بر روی کشویی Sky Selection کلیک کنید. پیش بروید و چند آسمان را امتحان کنید تا درک کنید که این روند چقدر سریع و آسان است. وقتی ایده خوبی برای نحوه عملکرد آن پیدا کردید ، سعی کنید تصویر را با آسمانی متناسب با صحنه مطابقت دهید. از آنجا که منظره اصلی آسمان تاریک و ابری دارد ، ما تصمیم گرفتیم یکی از گزینه های آسمان چشمگیر Luminar را جایگزین اصلی کنیم.

 

نور و رنگ

احتمالاً تاکنون متوجه شده اید که با قرار دادن آسمان های جدید در صحنه ، لومینار به طور خودکار نور را تجزیه و تحلیل می کند تا مطابقت بیشتری داشته باشد. نه تنها این ، بلکه تعداد زیادی گزینه و نوار لغزنده وجود دارد که به شما کمک می کنند تا با ظاهری مناسب ارتباط برقرار کنید.

به عنوان مثال ، نوار لغزنده Relight Scene در تغییر نور کلی ، رنگ و نوردهی تصویر بسیار چشمگیر عمل می کند تا آسمان جدید و منظره اصلی به نظر برسد که در همان عکس ثبت شده اند.

Photoshop - Luminar 4

 

همچنین ابزارهایی مانند Horizon Blending وجود دارد که به شما کمک می کند تا انتقال بین افق و آسمان نرم شود. Horizon Position به شما کمک می کند خطوط افق طبیعی هر عکس را برای چشم انداز واقع بینانه تراز کنید. Sky Defocus به شما کمک می کند تا جلوه های عمق میدان را در چشم انداز مطابقت دهید و Flip Sky، اگر شما نیاز به مطابقت با جهت روشنایی دارید، تصویر آسمان را به صورت افقی تطبیق میدهد.

هنگامی که تمام تنظیمات را مرور کردید و تنظیماتی که می‌خواهید را انجام دادید، روی دکمه Apply در قسمت بالا برای اعمال ویرایش‌ها و بازگشت به فضای کاری فتوشاپ اصلی کلیک کنید. توجه داشته باشید که از آنجایی که ما با یک smart object کار می‌کنیم، تنظیمات Luminar 4  به عنوان یک فیلتر هوشمند اعمال شدند.

Photoshop - Luminar 4

 

برای پنهان کردن می توانید روی نماد چشم کوچک در کنار فیلتر کلیک کنید یا روی آن دو بار کلیک کنید تا به کادر گفتگوی Luminar 4 بازگردید تا تنظیمات بیشتری انجام شود.

 

جزئیات بیشتر منظره

اولین نمونه عالی گذشت! اما اگر همین مورد را در منظره ای که دارای اشیا و جزئیات بیشتری در افق است ، امتحان کنیم چه می کنیم. ساختارهای صخره ای و درختان می توانند جایگزین کردن آسمان را به یک کار سخت تبدیل کنند و شما را مجبور به انتخاب های بسیار دقیق می کند تا واقعاً آسمان را در پشت و بین آنها قرار دهید. بیایید ببینیم که چگونه لومینار 4 با یک نمونه تصویر پیچیده تر کار می کند.

Photoshop - Luminar 4

 

این منظره عمق بیشتری دارد، سازه‌های صخره‌ای که یک افق ناهموار ایجاد می‌کنند، و یک درخت در پیش‌زمینه که جزئیات کمی در شاخه‌هایی دارد که در آن آسمان نیاز به ظاهر شدن دارد. از همان فرآیند مثال اول پیروی کنید، تصویر پس‌زمینه را قبل از باز کردن Luminar 4  به یک smart object تبدیل کنید.

پس از باز شدن لومینار 4 ، چند آسمان را امتحان کنید تا ببینید چه اتفاقی می افتد. نتایج بسیار چشمگیر است، به ویژه با توجه به اینکه این فرایند کاملاً خودکار است. به نظر می رسد جایگزینی آسمان طبیعی است و شما همچنان می توانید برای تنظیم دو رنگ و نور تنظیمات مورد نظر را انجام دهید تا به دو تصویر کمک کند.

Photoshop - Luminar 4

 

در زبانه تنظیمات پیشرفته چند گزینه اضافی وجود دارد که برای کمک به ما در موقعیت های مشابه طراحی شده اند. ما دریافتیم که این کار حتی بدون تلاش برای تنظیم دقیق به خوبی انجام شد. با این حال ، گزینه های Close Gaps و Sky Local به شما کمک می کند تا سوراخ ها و شکاف ها را پر کنید و سعی کنید مطمئن شوید که ساختار آسمان با کل عکس سازگار است.

 

قدرت هوش مصنوعی در فتوشاپ

ما همیشه در روند ویرایش نسبت به هوش مصنوعی و ابزارهای خودکار کمی تردید داشته ایم ، اما Luminar 4 بهترین کاربرد و اجرای این ابزارهای صرفه جویی در وقت است که دیده ایم. نتایج تقریباً یکپارچه هستند ، دقیقاً با گردش کار معمول ما در فتوشاپ مطابقت دارد و این پتانسیل را دارد که باعث صرفه جویی در وقت ما شود. Luminar 4 یک ابزار خلاقانه چشمگیر است که بهتر است حتما خودتان آن را امتحان کنید.

امتیاز :

دیدگاه بگذارید

avatar