آموزش رسم کادر تو خالی در فتوشاپ

آموزش رسم کادر تو خالی در فتوشاپ

نویسنده: لرنیکس
آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
بازدیدها: ۶,۱۶۰

ممکن است شما هم برای اهداف مختلفی مانند مشخص کردن قسمت‌های مهم یک تصویر، نیاز به رسم کادر تو خالی روی عکس پیدا کرده باشید. نرم‌افزار فتوشاپ (Photoshop) این کار را برای ما بسیار آسان کرده است. در این آموزش نحوه رسم کادر در ابعاد و شکل‌های مختلف با رنگ‌ها و ضخامت‌های متفاوت توضیح داده خواهد شد.

رسم کادر تو خالی روی عکس

برای رسم کادر تو خالی، ابتدا عکس را با فرمت مناسب مانند JPG وارد نرم‌افزار فتوشاپ کنید. سپس مطابق بخش 1 شکل، با استفاده از ابزار Marquee کادر مورد نظر خود را در طرح و ابعاد دلخواه رسم نمایید. حال روی کادر رسم شده (مطابق بخش 2 شکل) کلیک راست کرده و گزینه Stroke را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه پنجره تنظیمات Stroke (مطابق بخش 3 شکل) ظاهر می‌شود. در این پنجره سه قسمت Stroke، Location و Blending وجود دارد. در قسمت Stroke ضخامت کادر در بخش Width و رنگ آن مشخص می‌شود. در قسمت Location سه گزینه داخل (Inside)، مرکز (Center) و خارج (Outside) وجود دارد. اگر خط‌چین رسم شده توسط ابزار Marquee (بخش 2 شکل) را به عنوان خط مبنا در نظر بگیرید، این گزینه‌ها مشخص کننده محل قرار گیری کادر نسبت به خط‌چین هستند. در قسمت Blending ویژگی‌های کادر رسم شده انتخاب می‌شود. گزینه Mode به صورت پیش‌‍فرض روی Normal قرار دارد؛ از منوی مقابل Mode می‌توان حالت‌های دیگری برای رسم کادر انتخاب کرد. گزینه Opacity تعیین کننده شفافیت کادر رسم شده است؛ در حالت 0% کادر رسم شده کاملا محو می‌شود و در حالت 100% هیچگونه شفافیتی وجود نخواهد داشت.

آموزش رسم کادر تو خالی روی عکس

پس از وارد کردن تنظیمات مناسب، گزینه Ok را انتخاب نمایید.کادر مورد نظر به صورت شکل زیر رسم می‌شود. قابل ذکر است برای برخی فرمت‌های تصویر مانند PNG، رسم کادر دقیقا به این روش امکان پذیر نیست و نیازمند تکنیک‌های دیگری است. به عنوان ایتدایی‌ترین راه حل، می‌توان عکس را به فرمت JPG تبدیل کرد.

آموزش رسم کادر تو خالی روی عکس در فتوشاپ

امتیاز :
برچسب‌ها: ، ، ، ،

دیدگاه بگذارید

avatar